نحوه نصب ریموت کنترل قطع و وصل برق

نحوه نصب ریموت کنترل قطع و وصل برق

نصب ریموت کنترل قطع و وصل برق

همواره یکی از رویاهای دیرینه بشری امکان کنترل ابزارها و دستگاه ها از راه دور بوده است و بشر سال ها برای نیل به این هدف تلاش کرده است و نتایج آن روی کار آمدن ریموت های متنوع برای کنترل بسیاری از تجهیزات بوده است مثل ریموت کنترل قطع و وصل برق . امروزه با پیشرفت علم بشر در زمینه تولید فرستنده های دارای دامنه فرکانسی بسیار دقیق و گیرنده های حساسی که بر آنها بسیار بالا می باشد، ریموت کنترل ها در کاربردهای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله کاربرد ریموت  ها می توان به دستگاه های صوتی تصویری، کولرهای گازی و اسپیلت ها، درب پارگینگ ها، ریموت درب خودروها و همچنین ریموت کنترل قطع و وصل برق اشاره نمود. این نوع از ریموت ها که برای در مدار قرار دادن یک وسیله برقی یا خارج کردن آن از مدار استفاده می گردند، عملکرد بسیار ساده ای دارند.

کلید ریموت کنترل قطع و وصل برق از راه دور

تمامی ریموت ها از یک دستگاه فرستنده برای ارسال امواج و یک گیرنده برای دریافت تشکیل می شوند. دستگاه گیرنده در این نوع ریموت با قرار دادن یک دیود در مسیر برق و تغییر دادن ولتاژ دو سر آن در صورت دریافت سیگنال مورد نظر، موجب قطع شدن و یا وصل شدن مدار می گردد.می توان به جرات گفت که ریموت کنترل قطع و وصل برق از جمله ساده ترین ریموت کنترل های موجود در بازار می باشند زیرا بر خلاف ریموت های تلویزیون ها، ویدیوها و درب خودرو ها که قابلیت های متعددی دارند، ریموت ها تنها یک کار انجام می دهند آن هم خارج کردن و وارد کردن دستگاه به مدار الکتریکی به منظور قطع و وصل نمودن جریان برق به داخل دستگاه، می باشد که در تعمیر ریموت به آن اشاره میکنیم. از این رو نیازی به تراشه مشخصی برای ثبت برنامه های متعدد نمی باشد.

دستگاه ریموت کنترل قطع و وصل برق ۴ کانال 

این ریموتها در کاربردهای بسیاری می تواند مورد استفاده قرار گیرند.
معمولا زمانی که نام این ریموت ها به میان می آید.
اکثر افراد یاد ریموت های قطع و وصل لوستر ها و یا لامپ ها می افتند..
اما ریموت قطع و وصل برق می توانند برای تمامی دستگاه ها و تجهیزات صنعتی
و غیر صنعتی که شروع کار آنها با وصل شدن برق انجام می گیرد مورد استفاده قرار گیرند.
برخی از این ریموت ها چندکاره هستند و در آن ها امکان تنظیم فرکانس وجود دارد.
تنظیم فرکانس به معنای تنظیم فرکانس موج ارسالی از فرستنده می باشد.
با استفاده از این نوع ریموت های چند کاره، کاربر می توان تنظیم کند که فرستنده ریموت قطع و وصل برق چه طول موجی را ارسال می کند و در این صورت می تواند گیرنده های حساس به فرکانس های متعددی را بر روی دستگاه های مختلفی سوار کند.مثل ریموت ماجیکار .