ریموت درب پارکینگ

تعریف ریموت درب پارکینگ چیست ؟

اولین کنترل کننده هایی که برای درب پارکینگ ها و گاراژها ایجاد شدند ریموت کنترل هایی بودند که قابلیت بازکردن درب پارکینگ ها را به صورت وایرلس داشتند،ریموت درب پارکینگ توسط دو مخترع آمریکایی که یکی از آنها در ایلینویز و دیگری در واشنگتون ساکن بودند، به صورت کاملا همزمان اختراع شدند. شاید به نظر شما عجیب باشد اما هیچ یک از این دو مخترع از وجود دیگری و اختراع ریموت کنترل درب پارکینگ توسط دیگری آگاه نبودند اما تکنولوژی های بکارگرفته شده توط آنها کاملا یکسان بود.ریموت کنترل های اولیه درب پارکینگ ها مکانیزم بسیار ساده ای داشتند و آنها تنها از یک فرستند یا Transmitter و یک گیرنده یا  Receiverساده تشکیل می شدند. این ریموت کنترل ها تنها قادر به باز کردن و بستن درب پارکینگ بودند

ریموت درب پارکینگ 1

قیمت ریموت درب پارکینگ 

فرستنده تعبیه شده درون این ریموت کنترل ها سیگنال های رادیویی با فرکانس هایی که از قبل تعیین شده بودند ارسال می نمود و گیرنده سیگنال­های رادیویی را دریافت می نمود و سپس اگر درب پارگینک باز بود آن می بست و اگر درب پارکینگ بسته بود آن را می گشود.قیمت ریموت درب پارکینگ پس از تولید یک مشکل بسیار اساسی در استفاده از این ریموت های به وجود می آورد ، به دلیل یکی بودن فرکانس های مورد استفاده در فرستنده­ های تمامی ریموت های درب پارکینگ تولید شده افراد علاوه بر امکان باز و بسته کردن درب پارکینگ خود با این ریموت ها، امکان باز و بسته کردن درب پارکینگ های دیگری که در اطراف پارکینگ آنها بودند و از این ریموت ها برای باز و بته کردن درب آنها استفاده می شد را نیز داشتند.

کد دادن ریموت درب پارکینگ

این مشکل در ریموت های درب پارکینگ نسل دوم برطرف گردید. برای برطرف کردن این مشکل ریموت های درب پارکینگ ثانویه یا نسل دوم از سیستم هایی که از پیش کدگذاری شده بودند، استفاده گردید. برای این کار صاحبان پارکینگ هایی که می خواستند از ریموت های درب پارکینگ استفاده نمایند یک کد را با استفاده از قرار دادن ۸ الی ۱۲ سوییچ مخصوص کد گذاری بر روی فرستنده و گیرنده درب های خود تعیین می نمودند.استفاده این سوییچ ها به صاحبان پارکینگ ها امکان ایجاد  ۲۸ = ۲۵۶   تا  ۲۱۲ = ۴,۰۹۶   تعداد کد متنوع را می داد، اما این تعداد کد دادن ریموت درب پارکینگ  هم بسیار کم بود و جوابگوی نیاز کاربران نبود. البته استفاده از این کد گذاری ها موجب شد که دیگر افراد هنگام باز کردن درب پارکینگ های خود با استفاده از ریموت های درب پارکینگ، درب پارکینگ همسایه ها را باز و بسته ننمایند.

آموزش نحوه کپی انواع ریموت درب پارکینگ 

نسل سوم ریموت کنترل های درب پارکینگ هایی که تولید شدند از یک فرکانس انتخاب شده از بازه ی فرکانسی ۳۰۰ الی ۴۰۰ مگا هرتز برای کدگذاری ریموت کنترل درب پارکینگ ها استفاده می کردند، در آموزش نحوه کپی انواع ریموت دربارکینگ فرستنده ها و گیرنده های نسل سوم ریموت کنترل های درب پارکینگ ها بر اساس یک نوعی از تکنولوژی که به Rolling Code شهرت یافته بود طراحی شده بودند. این تکنولوژی موجب می شده که سارقان به هیچ وجه نتوانند سیگنال های باز کننده یک درب را در یک ثبات ذخیره نمایند و بدون استفاده از ریموت کنترل اصلی درب را باز کنند .علاوه بر استفاده از تکنولوژی نام برده به دلیل آنکه سیگنال های مربوط به ریموت های درب پارکینگ ها در ریموت های نسل سوم کاملا متفاوت بودند ، سازندگان این ریموت ها به کاربران اطمینان دادند که بجز صاحب پارکینگ هیچ کس قادر به باز کردن درب پارکینگ نخواهد بود.

ریموت درب پارکینگ اندروید

 در تکنولوژی ریموت درب پارکینگ اندروید مورد استفاده برای کدگذاری ریموت های نسل سوم، یا درواقع ریموت کنترل های درب پارکینگی که امروزه در بازار موجود می باشد سیگنال هایی که برای باز کردن درب پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند دائما تغییر می کنند. این کار بدین صورت انجام می شود که، هر دفعه که فرستنده یک کد مشخص را برای دریافت کننده ارسال می کند، بلافاصله یک کد جدید به وسیله اینکدر (کد کننده) موجود در آن تولید می گردد، گیرنده هنگامی که کد صحیح را دریافت می کند توسط یک اینکدر کاملا یکسان و سنکرون با اینکدر موجود درون دستگاه فرستنده ،کد جدیدی که درون فرستنده تولید شده است را تولید می نماید و در واقع درون فرستنده و گیرنده یک کد جدید حک می شود

ساخت و تنظیم ریموت درب پارکینگ 

در ساخت و تنظیم ریموت درب پارکینگ دفعه بعدی که صاحب پارکینگ اقدام به باز کردن درب پارکینگ با استفاده از ریموت نمایند، فرستنده و گیرنده با این کد با هم مچ می شوند.البته در این ریموت کنترل های درب پارکینگ نسل سوم یک تکنولوژی دیگر نیز به کار گرفته شده است، به دلیل آنکه احتمال دارد دکمه مربوط به باز شدن درب بر روی ریموت کنترل زمانی که ریموت کنترل درب پارکینگ در محلی بجز در محدوده برد فرستنده و گیرنده آن قرار دارد ناخواسته فشرده شود، و این مساله موجب گردد که فرستنده و گیرنده ریموت درب پارگینگ غیر سنکرون شوند ، در گیرنده های این ریموت کنترل ها کد های پیش فرضی نیز طراحی شده اند که برای چنین مواقعی مورد استفاده قرار گیرند.

آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ 

نسل دیگری از ریموت های درب پارکینگ نیز امروزه به بازار عرضه شده اند که به ریموت کنترل های نسل چهارم مشهور شده اند. در ریموت کنترل های نسل چهارم نوعی تکنولوژی به کارگرفته شده است که کاملا مشابه با تکنولوژی استفاده شده در ریموت کنترل های نسل سوم می باشد  اما در آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ این ریموت کنترل ها بازه فرکانسی اندکی محدود تر گردیده است و به ۳۱۵ مگاهرتز اکتفا شده است. این امر موجب می­شود که فرکانس های مربوط به سیگنال های ارسالی توسط فرستنده این ریموت ها با فرکانس سیگنال های مربوط به سیستم های مربوط به بی سیم های پلیس و … تداخلی ایجاد ننماید.

ریموت درب پارکینگ BFT

ریموت درب پارکینگ جنیوس 

ریموت درب پارکینگ فک

ریموت درب پارکینگ VP

ریموت درب پارکینگ فادینی

ریموت درب پارکینگ بنینکا 

ریموت درب پارکینگ زومر 

ریموت درب پارکینگ نایس 

ریموت درب پارکینگ لایف

ریموت درب پارکینگ محک

ریموت درب پارکینگ پروتکو 

ریموت درب پارکینگ کوچی