ریموت فابریک ماشین

ریموت فابریک ماشین چیست ؟

واژه ریموت برگرفته شده از واژه انگلیسی “remote” به معنای “دور دست” و یا “فاصله زیاد” می باشد. دلیل استفاده از این نام برای دستگاه های کنترل آن است که به کاربر اجازه می دهد که به وسیله مورد نظر خود را از فاصله دور دسترسی داشته باشد و در واقع ریموت فابریک ماشین به وسیله ای گفته می شود که به کاربر امکان کنترل یک وسیله را از راه دور را می دهد. برای مثال به کنترل های خانگی ویدیوها و تلویزیون ها که برای کم و زیاد کردن صدا و خاموش و روشن کردن دستگاه از هر نقطه خانه بکار می روند، نیز ریموت کنترل گفته می شود. امروزه ریموت کنترل ها در مصارف بسیار گوناگونی به کار گرفته می شوند که از جمله آنها می توان ریموت کنترل ماشین ها و ریموت درب پارگینگ ها را نام برد.

ریموت بلوتوث کلیدخور

کد دهی ریموت فابریک ماشین 

ریموت کنترل ماشین دارای یک فرستنده و یک گیرنده می باشند که فرستنده درون دستگاه ریموت و گیرنده درون ماشین یا دستگاهی که ریموت جهت کنترل آن بکار گرفته شده است قرار می گیرد. فرستنده ها با استفاده از ارسال سیگنال به گیرنده پروسه های باز و بسته شدن درب ماشین، فعال سازی و یا غیر فعال کردن دزدگیر ماشین و سایر پروسه های مربوطه را کنترل می نمایند و این سیگنال ها عموما از جنس اینفرارد  یا مادون قرمز می باشند. برای آنکه فرستنده بتواند با گیرنده ارتباط برقرار کند باید با گیرنده مچ شود یا اصطلاحا لرن گردد. مچ کردن ریموت فابریک ماشین و یا لرن کردن ریمو ت به پروسه ای گفته می شود که آن دستگاه ریموت کنترل خام که هنوز با هیچ ماشینی ست نشده است را روی مدار اصلی یا دریافت کننده (receiver) اضافه می کنند.

قیمت ریموت فابریک ماشین 

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا تمامی ریموت ها به تمامی ماشین ها سازگاری دارند؟جواب این سوال مطمئنا خیر می باشد و شما برای آنکه مطمئن شوید ریموت شما با ماشینتان سازگاری خواهد داشت بهتر است از ریموت فابریک ماشین استفاده نمایید و اگربنا به دلیلی مجبور به جایگزین کردن ریموت فابریک ماشین با یک ریموت دیگری بودید سعی کنید که از نمایندگی های مجاز یک ریموت فابریک دیگر برای ماشین خود خریداری نمایید و تا حد ممکن از ریموت های غیر فابریک استفاده ننمایید. زیرا علاوه بر تنوع فرکانس نوع کد دهی ریموت های فابریک ماشین ها با هم متفاوت می باشد و ممکن است هیچ ریموت دیگری بجز ریموت فابریک ماشین با آن ست نشود.

برد ریموت فابریک ماشین 

یکی دیگر از مزایای عمده ریموت فابریک ماشین اتومبیل به ریموت های غیر فابریک برد عملکرد آنها می باشد. شاید مساله برد عملکرد ریموت در ابتدا امری پیش پا افتاده به نظر برسد اما تصور کنید که شما از اتومبیل خود خارج شده اید و مسافتی را طی نموده اید و ناگهان به خاطر می آورید که فراموش کرده اید که درب اتومبیل خود را قفل نمایید و یا تصور کنید که محلی که شما برای پارک کردن ماشین خود انتخاب نموده اید تا منزل شما بیش از ۵۰ متر فاصله دارد و شما زمانی که در منزل هستید شک می کنید که آیا ماشین خود را قفل کرده اید یا خیر و بسیاری موارد مشابه، در این موارد برد عملکرد ریموت تاثیر چشمگیری در راحتی فرد خواهد داشت. در ریموت های فابریک ماشین ها از فرستنده هایی استفاده می گردد که دامنه سیگنال ارسالی توسط آنها بسیار زیاد است

انواع ریموت فابریک ماشین

با توجه به مطالبی که در  بالا درباره ریموت فابریک ماشین گفته شد کاملا واضح است که ریموت فابریک ماشین از ریموت غیر فابریک بسیار بهتر است، زیرا علاوه بر ایجاد خدمات بهتر و کیفیت بهتر کنترل ماشین با استفاده از ریموت فابریک ماشین، این ریموت ها امنیت بالاتری را نیز برای فرد استفاده کننده ایجاد می نمایند و ظاهر بسیار زیباتری نیز دارند. اما برخی افراد بنا بر دلایلی همچون ارزان قیمت تر بودن و در دسترس تر بودن ریموت های غیر فابریک آنها را به ریموت فابریک ماشین ترجیح می دهند. من به شما توصیه می کنم که فریب قیمت پایین ریموت های غیر فابریک ماشین را نخورید این قیمت پایین تبعات زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت که از جمله آنها نقصان عملکرد و نیاز به تعویض های مکرر ریموت می باشد که در مجموع برای شما هزینه های گزافی را به همراه خواهد داشت.

تفاوت ریموت فابریک با غیر فابریک 

ریموت فابریک ماشین ریموتی است که سازنده آن کمپانی اصلی تولید کننده ماشین و یا کمپانی اصلی تولید کننده دستگاه های ریموت ماشین باشد و بر روی آن آرم اصلی کمپانی هک شده باشد. ریموت فابریک ماشین مزایای متعددی نسبت به ریموت های غیر فابریک تولید شده توسط کمپانی های ثانویه و فرعی دارد که از جمله آنها می توان به دقت تنظیمات فرکانسی و بازه فرکانس ارسالی فرستنده و مچ شدن صحیح آن با گیرنده اشاره نمود. ریموت های غیر فابریک علاوه بر آنکه ممکن است به خوبی با دستگاه گیرنده سیگنال ها در ماشین ست نشود، معمولا از متریال کم کیفیت تری تولید می شود و مدارات داخلی آن ضعیف تر بوده و در صورت ست شدن با فرستنده باز هم ممکن است سرعت و کیفیت عملکرد مناسبی نداشته باشد.

راهنمای خرید ریموت فابریک ماشین 

علاوه بر ایجاد خدمات بهتر و کیفیت بهتر کنترل ماشین با استفاده از ریموت فابریک ماشین، این ریموت ها امنیت بالاتری را نیز برای فرد استفاده کننده ایجاد می نمایند و ظاهر بسیار زیباتری نیز دارند. اما برخی افراد بنا بر دلایلی همچون ارزان قیمت تر بودن و در دسترس تر بودن ریموت های غیر فابریک آنها را به ریموت فابریک ماشین ترجیح می دهند. من به شما توصیه می کنم که فریب قیمت پایین ریموت های غیر فابریک ماشین را نخورید این قیمت پایین تبعات زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت که از جمله آنها نقصان عملکرد و نیاز به تعویض های مکرر ریموت می باشد که در مجموع برای شما هزینه های گزافی را به همراه خواهد داشت.