ریموت بلوتوث

ریموت بلوتوث چیست ؟

بلوتوث یک سیستم ارتباط رادیویی (بدون سیم) با برد کوتاه است که برای انتقال داده و برقراری ارتباط بین دو دستگاه دارای فرستنده و گیرنده ی رادیویی از آن استفاده می گردد. این تکنولوژی در سال ۱۹۹۴ اختراع شد و به سرعت جای خود را در تمامی سیستم های انتقال داده ی کوتاه برد باز نمود. با پیشرفت  ریموت بلوتوث با قابلیت بهره گیری از سیستم بلوتوث در سال ۲۰۰۰ به دنیای تکنولوژی عرضه شدند. نحوه ی کارکرد ریموت بلوتوث به این صورت است که بر روی آن چند دکمه تعبیه می شود و با تنظیم آن دکمه ها می توان با فشردن هر دکمه یک دستور خاص را به گیرنده ی امواج ارسال نمود. ریموت های بلوتوث از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که از مهمترین بخش های آن می توان به بخش فرستنده ی امواج رادیویی و بخش کنترل باز کردن و قفل کردن درب خودرو  اشاره نمود.

قیمت ریموت بلوتوث

در برخی از ریموت های بلوتوثی یک سیستم شناسایی مادون قرمز برای شناسایی مالک خودرو وجود دارد که پس از اجرای پروسه ی شناسایی سیستم بلوتوث فعال می شود و ریموت به کار می افتد. قیمت ریموت بلوتوث به المان های مختلفی بستگی دارد که می توان به انها اشاره کرد . از جمله استفاده های این ریموت های بلوتوث دار می توان به این موارد اشاره کرد : استفاده ی از ریموت های بلوتوث برای باز و بسته نمودن درب فروشگاه ها و پارکینگ ها، کنترل دوربین گوشی های تلفن همراه، بهره گیری به عنوان ریموت خودرو برای باز و بسته نمودن درب های خودرو و فعال نمودن آلارم های خودرو، کنترل بالابر های پارکینگی ، تلوزیون های بلوتوث دار و هر سیستمی که برای فعال شدن نیاز به یک فرمان رادیویی دارند.

فروش ریموت بلوتوث 

ریموت های بلوتوث همانند ریموت های فابریک خودروها بسیار کوچک و سبک هستند و معمولا طوری طراحی می شوند که سیگنال های آنها با دیگر سیگنال های بلوتوثی تداخل نداشته باشد.فروش ریموت بلوتوث برای دو سیستم عامل اندروید و IOS به بازار ارائه می شوند. امروزه خودروهایی به بازار ارائه شده اند که دارای سیستم عامل های اندروید هستند و با استفاده از ریموت های بلوتوثی می توان تمامی آپشن های آنها را کنترل نمود.یکی از مشکلات ابزارهای الکترونیکی بی سیم تامین انرژی و میزان نگه داری انرژی و مدت استفاده ی آن می باشد. ریموت های بلوتوث با استفاده از باطری های مخصوص می توانند به مدت چند سال در اختیار کاربر قرار بگیرندبدون اینکه باطری آنها نیاز به تعویض داشته باشد.

آموزش کددهی ریموت بلوتوث 

سیستم آموزش کددهی ریموت بلوتوث به طور کلی یک سیستم رادیویی کم مصرف می باشد و از طرف دیگر تنها زمانی که از ریموت استفاده می نمایید شارژ مصرف می شود و همانند سیستم های بلوتوث گوشی های تلفن همراه به دلیل روشن بودن بلوتوث شارژ به سرعت مصرف نمی شود.از جمله مهمترین قابلیت های ریموت های ببلوتوث دار این است که می توان تنظیمات و کدهای آن را تغییر داد. به این ترتیب می توان از آنها برای هر وسیله ی نقلیه ای با تنظیم سیستم بلوتوث آن استفاده نمود.