برنامه ریموت کنترل بدون مادون قرمز

برنامه ریموت کنترل بدون مادون قرمز

دانلود برنامه ریموت کنترل بدون مادون قرمز

امروزه بسیاری از وسایل خانگی و وسایل و تجهیزات صنعتی با استفاده از ریموت کنترل ها از راه دور کنترل می گردند. ریموت کنترل ها امروزه جایگاه خود را در زندگی بشر گشوده اند و اغلب افراد در کارهای روزمره بارها و بارها از ریموت کنترل ها استفاده می نمایند. در گذشته استفاده از ریموت کنترل ها صرفا برای دستگاه های تلویزیون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری در منازل بود اما به مرور زمان ریموت ها برای درب پارکینگ ها، درب منازل، دزدگیر ماشین ها و … نیز به کار گرفته شدند. نوع جدیدی از ریموت ها ریموت کنترل بدون مادون قرمز می باشد. اگر بخواهید با مفهوم عبارت “بدون مادون قرمز” در رابطه با ریموت کنترل های بدون مادون قرمز آشنا شوید و بدانید این مفهوم به چه معناست باید ابتدا بدانید که عملکرد آنها به چه صورت می باشد. 

ساخت ریموت کنترل بدون مادون قرمز ماشین 

ریموت ها شامل دو سیستم مجزا می باشند که به یکی از آنها فرستنده گفته می شود و دیگری گیرنده نام دارد. فرستنده مسئول ارسال امواج الکترومغناطیسی و گیرنده مسئول دریافت می باشد. همان طور که می دانید امواج الکترومغناطیسی طیف پیوسته ای دارند که امواج مادون قرمز در وسط این طیف قرار دارد.این امواج دارای طول موج متوسط می باشند ولی در برخی مراجع از آنها با نام امواج مخرب یاد می شود. از این رو برای حذف امواج مادون قرمز در تجهیزات کنترل از راه دور ریموت کنترل بدون مادون قرمز تولید شده و به بازار عرضه گردیده اند. ریموت بتا بدون مادون قرمز در واقع ریموت هایی هستند که فرستنده آنها امواج الکترومغناطیسی با طول موجی غیر از مادون قرمز از خود ساطع می نماید و گیرنده آنها به امواجی غیر از مادون قرمز حساس بوده و امواج دیگری آن را فعال سازی می نمایند.

ریموت کنترل بدون مادون قرمز میکروکنترلر AVI

زمانی که فرستنده موج یا سیگنالی را به گیرنده ارسال می کند.
این سیگنال گیرنده را فعال سازی می کند.
و گیرنده عملکردی مطابق با آنچه که برنامه ریزی شده است از خود نشان می دهد.
برای مثال ریموت کنترل بدون مادون قرمز به گونه ای طراحی شده است.
که زمانی که فرستنده موج دارای طول موج مشخص را ساطع می کند.
گیرنده به این موج عکس العمل نشان می دهد و موجب قطع و وصل برق دستگاه می گردد.
ریموت بلوتوث انواع متعددی دارند برخی از آنها تنها دارای یک فرستنده و یک گیرنده می باشند.
و از این رو می توان آنها را تنها برای کنترل یک دستگاه مورد استفاده قرار داد برخی دیگر دارای یک فرستنده و چند گیرنده مختلف می باشند.
و فرستنده دارای قابلیت ارسال موج هایی با طول موج های بسیار متنوع می باشد .